Kıbrıs’ta Golf

388 Okunma — 02 Şubat 2023 01:54
Kuzey Kıbrıs doğal güzelliklerinin yanı sıra golf meraklılarına da keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Cyprus Port olarak Kıbrıs'ın Portal Sitesi olarak sizin için 8 delikli golf sahası hakkında keyifli bir tatilin anahtarını sunuyoruz. 

Kuzey Kıbrıs doğal güzelliklerinin yanı sıra golf meraklılarına da keyifli bir tatil imkanı sunuyor. Cyprus Port olarak Kıbrıs’ın Portal Sitesi olarak sizin için 8 delikli golf sahası hakkında keyifli bir tatilin anahtarını sunuyoruz.

Kuzey Kıbrıs’ın on sekiz delikli golf sahası, arkada Beşparmak Dağları, önde nefis bir sahile sahip alanda yeşillikler içinde yer alıyor.

Girne şehir merkezine sadece yirmi dakika uzaklıkta Esentepe’deki golf sahası, amatör ve profesyonel golfçüleri memnun edecek her donanıma sahiptir. Fıstık çamı, harnup, zeytin ağaçlarıyla dolu ormandan özenle planlanan saha dünya standartlarında bir golf deneyimi sunuyor.

65 hektarlık alan üzerine kurulu 6 bin 200 metre, 72 par’lık sahadaki su engelleri ve sığınaklar her yaşta ve tecrübedeki golfçünün beklediği zorluklar için özel tasarlanmıştır.

Oyun alanının çimleri yılın on iki ayı özel olarak bakılmaktadır. Vuruşunuzu geliştirmek için pratik yapma alanlarda bireysel veya akademinin tecrübeli eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Günün sonunda ise tesisin restoran ve barında yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Dev kaplumbağaların yumurtladığı Alagadi plajının yedi kilometre uzağındaki golf sahası, ayrıca doğa dostu bir alandır. Keklik, tavşan, tilki ve değişik sürüngenlerin korunduğu çevresinde ayrıca anemon, siklamen, kaya gülü, adaçayı, kekik, çilek gibi yöresel bitki türleri de bulunmaktadır.