Abdullah Öztoprak’tan Muhteşem Show

318 Okunma — 06 Temmuz 2017 23:10

21.inci Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali kapsamında Mağusa  Sur içindeki tarihi mekan Venedik Sarayı’nda Modacı Abdullah Öztoprak’ın “Tek şahidi Cümbez’di” isimli moda gösterisi izleyicileri büyüledi.

İtalyanların ünlü mankenlerinden olan Debora Franchi ve  Benedetta Frucci de gösterilerde yer alan sanatçılar arasındaydı. İtalyan sanatçılar “Kıbrıs’a hayran kaldıklarını açıkladılar, kısa süreli olan bu çalışmada Kıbrıs ve çevresini çok fazla gezip görme şansımız olmadı. Misafirperverlik ve tarihi ile Kıbrıs muhteşem” açıklamasını yaptılar.

Kıbrıs’ın dünyaca ünlü moda ve tasarım sanatçısı Abdullah Öztoprak, ” Bu gece burada izleyiciler Namık Kemal Meydanı’nda bulunan 700 yılı aşkın ömründe Mağusa tarihinde birçok olaya şahitlik eden Cümbez Ağacı’nın gözünden tarihi izleyicilere sunduk”  dedi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter; “Belediyemiz tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali, 1-19 Temmuz tarihlerinde 11 farklı etkinlikte dünya çapında sanatçıların yanı sıra, Türkiye ve ülkemizden sanatçıların katılacağı programlar yer alıyor. Festival’in Kıbrıs’ın tanıtımına önemli katkısı olacaktır” dedi.

Festival; Şehrin anıtsal özellikteki ağacı Cümbez’in şahitlik ettiği tarihin farklı kesitleriyle ilgili temsiliyetlerin yapıldığı gösteride özellikle etkinliğin yapıldığı Venedik Sarayı’nda yaşayan Kıbrıs adasının son Kraliçesi Catherina Cornaro’nun tacının takılması ve alınması sahneleri izleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Abdullah Öztoprak’ın özgün besteleri eşliğinde, izleyenleri Mağusa’nın tarihinde büyülü bir yolculuğa çıkardı.

Geceyi İtalya’nın önde gelen gazetecisi ve Televizyon yorumcusu Dündar Keşaplı, Gazeteci Bruno Liconti  ve Avusturya adına 20.000 tirajlı Türkçe basılan AG gazetesi genel yayın yönetmeni  Fedai Çakır takip etti.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.